v l a d i m i r . c e t t l . c z

Youngtimery Škoda

SevERKA 2009

Výběrový sraz vozů Škoda 110R Coupé "SevERKA 2009" se odehrál 4.října na ústecku v obci Mikulov a jeho okolí. Je pokračováním dosavadních oblastních srazů Severkári a jeho posláním stále je v první řadě tvorba fotografií s těmito legendárními sportovními kupátky. Letos se jich na sever sjelo třináct z různých koutů země i ze zahraničí.

Organizované pořizování fotografií si vzali na svá bedra dva fotografové - Petr Berounský a moje maličkost. Reportážní snímky fotilo několik dalších nadšenců. Fotografování v serpentinách na tříkilometrovám úseku z Mikulova na Moldavu si vyžádalo občasná zastavení dopravy, v čemž nám byli významně nápomocni příslučníci Dopravního Inspektorátu Policie ČR v Teplicích. Děkujeme!

Výstupním produktem by měl být stejně jako loni kalendář.  Zde na stránkách bude v nabídce někdy v první polivině listopadu.

 "No když si teď na to teď zčerstva vzpomenu, první, co mi přijde na mysl, byla ohromná nostalgie při pohledu na ty vymazlený eRka, k tomu pohodový lidi kolem nich, fakt bomba! Jak stárnu, začínaj se mi líbit starý věci. Jestli to takhle půjde dál, začnu se ještě nakonec líbit i sám sobě :-D . Parádní zafoceníčko a trochu i adrenalínek, zda bude neco na displeji, skvělý počasí na spanilou jizdu, krásný výhledy na horskou krajinu všude kolem. Náhodou se mi podařil super obrázek vinou nechtěného nastaveni foťáku. Byla to prostě moc fajn neděle a byť jsme se nezastavili, nepřipadal jsem si kupodivu ani jak v práci."
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprvé jsem takový projekt fotil na digitální médium a poprvé autofokusem. Doteď jsem vše, na čem mi záleželo, zvěčňoval na filmy zcela manuálními zrcadlovkami, takže pro mne tohle byla výrazná změna přístupu k práci. Na jednu stranu se raduji z oproštění od některých limitů filmu, na druhou stranu třeba černobílý negativ vytváří specifickou atmosféru, ke které se jistě budu chtít vracet.  Byla to pro mne opět výborná zkušenost a lekce. Od loňska došlo k mnoha zlepšením a zrovnatak teď už zase vím, kde příště ještě přidat.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

video-dokument:

Karel Honsa, Silencio

 

Majitelé zúčastněných vozů:

Vladimír Cettl, Petr ČapekTorsten Daubner, Karel Douša, Jan Eidkum,

Petr Houška, Stanislav Kormunda, Tomáš Leba, David Panocha, Tomáš Pavka,

Lukáš Petira, Jiří Poruba a Jakub Suchý

 

K realizaci přispěli:

Ing. Ota Stehno, Tomáš Beran, Martin Krsek,

Jiří Poruba, Filip Slezáček, Martin Šulc, Pavel PevnýMartin Búzi

Dopravní Inspektorát Policie ČR v Teplicích

obec Mikulov

Hrad Krupka 

 

recenze:

MF Dnes

Naše adresa - Ústí

 

 

Kalendář 2010R >>>

 

  

 

 

 
(c)1995-2012 Vladimír Cettl